Published On: 12 Janar, 2016

Haradinaj: Ne kemi mbështetjen amerikane

  • Ne kemi dhënë si opsion për zgjidhje pra dorëheqjen, llogaridhënien nga Qeveria Mustafa, duke i thënë “Shko” në mënyrë që të kthehet sovraniteti i vendit, të kthehen kufijtë e Kosovës, thotë Ramush Haradinaj në një intervistë për Botapress. Ai ka treguar se ka pasur edhe deklarime për ndërkombëtarët, por sipas tij të gjitha kanë qene të mira.

“Unë nuk kam pas deklarata jo të mira për Ambasadën amerikane, çdo herë i kam deklarimet shumë të mira për ta e me respektin më të madh, deklarimet e mia janë shumë të qarta. Kuptohet se pushtetarët janë në panik dhe po mundohen me shpif te miqtë besa edhe te armiqtë, duke i thënë se opozita është e rrezikshme për Kosovën”.

“.Por Kosova është e rrezikuar prej shkallës së lartë te korrupsionit dhe shkallës së kriminalitetit që këta qeveritarë e kanë pru vendin në këtë derexhe, Do të thotë edhe PDK edhe LDK së bashku, është e rrezikume prej një qeverie që mendon vetëm për vete dhe jo për vendin, merr vendime të rrezikshme si rasti i Bashkësisë së komunave me shumicë serbe si dhe Demarkacioni”, ka thënë Haradinaj.

“Detyra ime që në funskion të asaj që është ndërtu në Kosovë nga miqtë tanë dhe nga ne. Ne po vazhdojmë me e ndërtu Kosovën, pikërisht në frymën që kemi ra dakord me miqtë tanë në radhë të parë ata amerikanë”.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. KIRI thotë:

    Zoti ne qiell dhe Amerika .ekzistojm pore duhet te jemi korrekt me veten ton

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...