Published On: 21 Janar, 2016

Haradinaj me bashkëpunëtorë bënë homazhe te varri i Rugovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe te varri i ish – kryetarit të Kosovës Ibrahim Rugova, njofton kumtesa nga AAK, transmeton Koha.net.

Haradinaj me këtë rast ka thënë:

“Respekt për figurën e Presidentit Rugova. Është krejt i veçantë kujtimi për Presidentin Rugova, në këtë dhjetëvjetor të ndarjes nga jeta”.

“Ai la gjurmë në jetën tonë politike e shoqërore, prandaj edhe meriton të kujtohet me pietet. Unë kam pasur kënaqësinë të punojë bashkë me Presidentin Rugova, dhe nderimi në çdo përvjetor të tij, është shndërruar në një traditë për AAK-në dhe për mua personalisht”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...