Published On: 19 Janar, 2016

Haradinaj: Kosova mirënjohëse ndaj paqëruajtësve ndërkombëtar

  • Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka nderuar sot ushtarët sllovakë të cilët e humbën jetën në një aksident ajror duke u kthyer nga misioni i tyre në kuadër të KFOR-it.

“I përjetshëm qoftë kujtimi për ushtarët sllovak që kishin humbur jetën tragjikisht gjatë një misioni të tyre në Kosovë”

“Kontributi i mijëra paqëruajtësve ndërkombëtar ka qenë ndihmesa më e madhe për lirinë e Kosovës dhe populli e shteti i Kosovës do t’ju jetë gjithmonë mirënjohës”.

“Ishte nder për mua t’i nderoj emrat e ushtarëve sllovak në pllakën përkujtimore që sot u zbulua në parkun e qytetit në Prishtinë” ka shkruar i pari i AAK-së në një postim në llogarinë e tij në Facebook, transmeton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...