Published On: 31 Mars, 2016

Haradinaj: Komisioni shtetëror për demarkacionin ka bërë shkelje kriminale (Video)

  • Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Prësidentja të ftoj jë grup hetuesish të FBI për të bërë një hetim ndërkombëtar, për shkeljet siç thotë kriminale të grupit të Murat Mehës.

“Ky komision i diplomatëve nuk arriti me i nxanë në vepër mashtruesit, e mashtruesit në këtë rast janë komisioni i Kosovës por që janë të një ekspertize të nivelit ballkanik, pra janë mashtrues të zot. Këta diplomatë nuk mundën me i nxanë gabim. E kemi pasë këtë dro, se diplomatët nuk mujnë me i nxanë gabim mashtruesit e nivelit të tillë”, tha Haradinaj për RTK’në.

Thotë se tashmë i ka kërkuar shkresë Presidentes Atifete Jahjaga dhe pret të ndërmarrë masa.

“Mendoj se Presidentja për me mujtë me i bindë qytetarët se është kështu ish kanë mirë me e ftu një ekip të FBI me hetu, pra jo diplomatë, por një ekip të FBI me hetu punën e këtij komisioni, sepse ne mendojmë se ka vepra kriminale brenda komisionit edhe kryesisht nga kryesuesi i Komisionit”, tha ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...