Published On: 17 Shkurt, 2016

Haradinaj: Kjo qeveri e ka sulmuar sovranitetin dhe territorin e vendit

  • Kryetari i Aleancës për Armërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj duke folur para masës së mbledhur në shesh, u ka thënë atyre se ata janë kuorumi më legjitim që ekziston në demokraci.

“Ju po e merrni fatinë e lirisë në dorën tuaj, sot nuk vendos askush tjetër pos ju dhe vetëm ju. Kur pushtetarët e korruptuar gabojnë ju e keni të drejtën për të  reaguar, Ju mund të vendosni, por jo pushtetarët e korruptuar”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka thënë se masa e mbledhur në Prishtinë e shkarkoi Qeverinë Mustafa-Thaci.

“Kjo sepse Qeveria Mustafa-Thaci e ka rrit politizimin, e ka rrit korrupsionin, i ka bërë të korruptuarit të paprekshëm, e ka mbytur ekonomin, e ka rritur papunësinë, e ka dobësuar rendin dhe Ligjin.  Kjo Qeveri nuk e ka votuar mandatimin e ushtrisë. Politika e jashtme ka dështuar, nuk kemi pranuar njohje, nuk jemi pranuar në UNESCO, por mbi të gjitha kjo qeveri e ka sulmuar sovranitetin dhe territorin e vendit”, ka thënë ndër të tjera Haradinaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...