Published On: 26 Maj, 2017

Haradinaj: Kërkojmë kufi dhe ushtri si i ka hije

Kandidati për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj thotë se qytetarët e Kosovës do të jetojnë në standarde dhe vlera të BE’së. Kërkon mos përdorimin e standardeve të dyfishta.

“Ne jemi këtu për të qenë partnerë, jemi këtu të punojmë bashkë me fqinjtë tanë, jemi këtu jo për t’u bërë lypsarë, por që të jetojmë në standarde dhe vlera të BE-së. Kërkojmë prej tyre që të mos përdorin standarde të dyfishta”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Haradinaj në Mitrovicë ka takuar qytetarët të cilëve u ka premtuar se vendi do të ketë kufi dhe ushtri ashtu siç i ka hije.

“Ky vend këtu, kjo që shohim me veri, është standard i dyfishtë. Unë po kërkoj që kontrabandën ta zëvendësojmë me tregtinë e lirë dhe të ligjshme. Për këtë kërkojmë kufi si i ka hije, për këtë kërkojmë ushtri si i ka hije, jo vetëm për shqiptarët por edhe për serbët e veriut. Sepse janë njerëz të këtij vendi dhe janë njerëz në shtëpitë e tyre, në tokën e vet”, theksoi ai.

Thotë se ka ardhë koha që qytetarët e Kosovës të ndihen zotë shtëpie në tokën e vetë.

“Dhe ne jemi që ata të ndjehen zot shpije në shtëpitë e veta, në tokën e vet, por jo ta lëmë në pasiguri”, theksoi Haradinaj.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...