Published On: 19 Shkurt, 2016

Haradinaj jep dorëheqje të parevokueshme (Video)

  • Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se duke parë ngjarjet e fundit në Kuvendin e Kosovës ka marr vendim që të jap dorëheqje të parevokueshme nga mandati i deputetit të Kuvendit.

Ky është arsyetimi i tij:

Duke e parë se Kuvendi i Kosovës, është shndërruar në një institucion për mbulesën e shkeljeve kushtetuese që i ka bërë qeveria; duke e parë se Kuvendi është shndërruar në një vend ku deputetët me urdhër politik, tërhiqen zvarrë nga policia; dhe duke e parë përjashtimin arbitrar të deputetëve të Opozitës nga Kuvendi, jap dorëheqje të parevokueshme nga mandati i deputetit të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...