Published On: 15 Prill, 2016

Haradinaj: Ja tri arsye se pse duhet protestuar

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se ka një mijë aryse për të dalë në protestë, megjithëkëtë ai ka fokusuar vetëm tri të atilla, raporton GazetaBlic.

Me theks të veçantë, Haradinaj ka folur për kapjen e shtetit, marrëveshjeve të Brukselit dhe gjendjes ekonomike.

“Qytetarë të nderuar të republikës së Kosovës,
Ka njëmijë arsye pse ju duhet të protestoni me 14 Maj, por unë i kam renditur vetëm tri më të fortat;
1. Mospajtim me marrëveshjet e rrezikshme për vendin;
2. Mospajtim me kapjen e shtetit;
3. Mospajtim me gjendjen e rende socio-ekonomike”, ka shkruar Haradinja në facebook.

Ndryshe, AAK-ja ka thirru protestë për 14 maj, pa u konsultuar me partitë e tjera opozitare. Mirëpo, pak pas vendimit në fjalë, Nisma për Kosovën i është bashkuar kësaj protestë, por të kundërtën e ka bërë Lëvizja Vetëvendosje, duke mos e përkrahë këtë protestë./GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...