Published On: 27 Korrik, 2016

Haradinaj i kundërpërgjigjet Halitit!

Deputeti i Kuvendit të Kosonës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj i’u është kundërpërgjigjur nënkryetarit të Kuvendit Xhavit Haliti, në lidhje me Demarkacionin me Malin e Zi.

Sipas Haradinaj, Haliti po mundohet të aludoj se po opozita është duke e cenuar Malin e Zi.

Por, ky i fundit thotë se e vërteta është ndryshe.

“E vërteta është ndryshe, askush s’po e cenon askënd dhe as NATO nuk e ka anëtarsuar Malin e Zi për ti marrë teritor Kosovës, apo për t’ju arsytuar ju”, thotë deputeti nga AAK, njofton gazetablic.com

Më poshtë ju sjell postimin e plotë të Haradinaj:

E ndëgjova pronocimin e Nënkryetarit të Kuvendit z.Xhavit Haliti rreth demarkacionit. Ai tha se Mali i Zi është në NATO dhe kushdo që e cenon është në problem me NATO-n. Në mënyrë perfide z.Haliti po mundohet të aludoj se po e cenojmë Malin e Zi. E vërteta është ndryshe, askush s’po e cenon askënd dhe as NATO nuk e ka anëtarsuar Malin e Zi për ti marrë teritor Kosovës, apo për t’ju arsytuar ju. Më çudite me këto gjetje i nderuar Nënkryetar!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...