Published On: 11 Prill, 2016

Haradinaj: Gjithçka është ndarë, ky është fundi i opozitës së bashkuar

Tri partitë opozitare, AAK, NISMA  dhe VV, sipas Ramush Haradinajt, mund të vazhdojnë të jenë së bashku vetëm në kundërshtimin e marrëveshjeve që çuan në krizën politike, por, rrugët e tyre janë të ndara në të gjitha proceset tjera.

“Kundërshtimi ynë për disa tema ka ndodhur në bazë të temave, ka filluar shumë herët dhe ka evoluuar me kundërshtimin kundër versionit të bashkësisë së komunave serbe, çfarë ka ardhur dhe versionit të tashëm të shënimit të kufirit me Malin e Zi. Mirëpo, në etapat tjera se si mendojmë ne me qenë së bashku, nuk kemi arritur ndonjë dakordim”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj në një intervistë për Zërin e Amerikës tha se përdorimi i dhunës nuk është në vullnetin e forcave politike, ndërsa u shpreh i bindur se zhvillimet e deritashme nuk i kanë dëmtuar marrëdhëniet me partnerët ndërkombëtarë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. dauti thotë:

    Fundi i opozites se bashkuar mund te jete shpetimi ne castet e fundit i VV. Bashkimi i VV me partite Nisma dhe AAK ishte gabimi strstegjik me i madh deri tani i VV qe nga paraqitja e kesaj levizje ne sqenen politike. Si mund te behet koalicion me parti politike sic jane Nisma dhe AAK qe jane pjese e DEGRADIMIT POLTIK, EKONOMIK, MORAL, ARSIMOR, KULTUROR, SHENDETESOR, SOCIAL, JURIDIK TE KOSOVES. Vetevendosja ka humbur shume kur lideret e saj dilnin bashke para mases me Fatmir Limsjn, qe ku der tij jsne duke u zhvilluar dy procese gjyqesore per vepra penale, bashke me Ramushin qe edhe femijet e Dukagjinit e dine se pronderit e tyre tadh e 17 vjet pagusjne reket, kurse femijet e Prishtines e dine se ne truallin per cerdhe ai ka ndertua shtepi prej 1200 m2. Vetevendosja duhet te lirohet nga hipokrizia dhevte vazhdoje ne tutje, derisa nuk eshte vone.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...