Published On: 27 Maj, 2016

Haradinaj e “kapë” të arratisurin Xhabir Zharku në Malmo të Suedisë (Foto)

Xhabir Zharku vazhdon t’i ikë drejtësisë kosovare, duke qëndruar në Malmo të Suedisë. Ai ka kohë që as nuk fshihet fare dhe del publikisht sa herë t’i jepet mundësia.
Ish kryetarit të Kaçanikut Gjykata Supreme ia kishte vërtetuar dënimin me tre vjet burgim në maj të 2012-ës, kur ai kishte arritur të udhëtonte për në Suedi pa u kapur nga autoritetet vendase.
Ka qenë Nasim Haradinaj, njëri ndër udhëheqësit e luftës së UÇK-së në Dukagjin që sot e ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një fotografi me Zharkun në Malmo të Suedisë, transmeton Indeksonline.
“Me qenë se “Drejtësia” nuk po mujë e zënë “kriminelin” Xhabir Zharku, une e zura vetëm, dhe atë në prani të grupit të sigurimit që kishte, e kapa për mjekrre”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.
Zharku ishte dënuar për detyrim dhe armëmbajtje pa leje.
Gjykata në Ferizaj, që e kishte dënuar Zharkun, kishte thënë në vitin 2014 se Ministria e Drejtësisë e kishte informuar se Zharku nuk mund të ekstradohet për shkak se ka shtetësi suedeze

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...