Published On: 24 Shkurt, 2016

Haradinaj: Do të jemi në shesh deri në shpalljen e zgjedhjeve

  • Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është i pakuptimtë insistimi i liderit të PDK’së, Hashim Thaçi, për t’u zgjedhur president nga një parlament i cili qe sa kohë është bllokuar.

Në një intervistë për ‘Epokën e re’, Haradinaj thotë se zgjedhja e Presidentit në këto rrethana është një drejtim i gabuar, pasi e çon Kosovën në një krizë më të thellë.

Ish-Kryeministri Haradinaj ka thënë se opozita e bashkuar do të qëndrojë në shesh duke protestuar deri në dorëheqjen apo në shpalljen e zgjedhjeve të reja.

“Mungesa e reflektimit të kësaj Qeverie dhe insistimi për të vazhduar më tutje e thellon më shumë krizën politike në vend. Në këtë mënyrë po ia vonon mundësinë Kosovës për të ecur mbarë’, tha Haradinaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...