Published On: 19 Shkurt, 2016

Haradinaj: Do të habiteni se si kemi me e pengu sot seancën e Kuvendit!

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka thënë se qëndrimet e Opozitës janë të pandryshueshme dhe se  nuk ka seancë të Kuvendit të Kosovës! Opozita e bashkuar nuk ka ndryshuar mendje lidhur me vazhdimësinë e seancave në Kuvendin e Kosovës. Edhe dje por edhe sot zyrtarët opozitarë kanë deklaruar se do të bëjnë çmos që të pengojnë seancën e Kuvendin të Kosovë.

Pengimin e vazhdimit të seancës e konfirmon edhe Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj.

“Qendrimet rreth seancës do të mbesin të njejta, pra si në të kaluarën” tha Haradinaj për Botapress. Ndërsa i pyetur se a do të marrë pjesë në seancën për zgjedhjen e Presidentit dhe se a do të pengojnë edhe këtë seancë, Haradinaj tha se “Do ta kundërshtojmë mbajtjen e e çdo seance, do ta shihni cilat masa do t’i ndërmarrim sot “, ka thënë Haradinaj./Botapress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...