Published On: 14 Qershor, 2017

Haradinaj diskuton me Delawie-n për krijimin e shpejtë të institucioneve në Kosovë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan, Greg Delawie.

Kështu ka njoftuar Haradinaj përmes një shënimi në Facebook.

Ky është postimi i plotë:

Sot kam pritur në një takim, ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie me të cilin bashkëbiseduam për procesin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë dhe mbarëvajtjen e tyre si dhe për nevojën e krijimit të shpejtë të institucioneve të vendit me qëllim të avancimit të proceseve të Kosovës.

Shpreha në veçanti mirënjohjen për SHBA-të dhe rolin e tyre në ndihmë Kosovës në të gjitha proceset e saj dhe në veçanti ndihmës në shtetndërtim dhe krijimin e një shoqërie demokratike në vend.

 

3
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...