Published On: 14 Tetor, 2016

Hani sa më shumë spinaq, ja pse

Spinaqi bën pjesë te perimet e gjelbërta dhe përpos që është shumë i shijshëm, ka edhe shumë benefite dhe të mira për trupin e njeriut.

Ai është shumë i pasur me hekur, kalcium, antioksidantë, vitamin K si dhe shumë vitamina dhe minerale të tjera.

Spinaqi ndihmon në trajtimin e anemisë

Spinaqi ju bën eshtrat tuaj më të fortë

Ka veti që ju mbrojnë nga sëmundja e kancerit

Ndikon dhe ndihmon në shëndetin e syve tuaj

Ndihmon në ndaljen e gjakderdhjes

Është  ndihmesë shumë e mirë në luftimin e kolesterolit të lartë dhe humbjen e peshës

Ndihmon në lehtësimin e sëmundjes së astmës

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...