Published On: 14 Janar, 2016

Han: Zgjedhjet do mbahen në datën e parashikuar

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i BE-së, Johanes Han nesër do të qëndroj në Shkup,  për të biseduar me liderët e partive politike zgjidhjen e krizës politike.

Diplomati evropian do të inspektoj përmbushjen e marrëveshjes së qershor/korrikut, e quajtur marrëveshja e Përzhinos.

Sipas komunikatës për shtyp nga zyra e tij, e dhënë para vizitës së nesërme, Han duket se nuk lëshon pe nga data e zgjedhjeve.

“Pres që elemente të rëndësishme të marrëveshjes politike do të zgjidhjen përpara ose gjatë vizitës sime, duke i lejuar KSHZ-së organizim të zgjedhjeve të besueshme, sipas datës së parashikuar dhe të rënë dakord”,  thuhet në deklaratë. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...