Published On: 15 Janar, 2016

Han pritet ti vulos zgjedhjet: “Do të kemi ditë të mirë”

“Mendoj se  sot do të kemi ditë të mirë”, deklaroi eurokomisari për zgjerim i BE-së, Johanes Han, para fillimit të takimit në Shkup me liderët e katër partive politike.

Takimi po zhvillohet në rezidencën e BE-së në lokalitetin Përzhinë  në periferi të Shkupit. Han fillimisht takoi veç e veç liderët e partive, duke filluar me liderin e LSDM-së, Zoran Zaev, më pas me liderin e VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, liderin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe liderin e PDSH-së, Menduh Thaçi.

Pas këtyre takimeve do të zhvillohet takimi i përbashkët ku bashkërisht do të vlerësohet procesi i deritanishëm i zbatimit të marrëveshjes së Përzhinës, por edhe çështja rreth datës së zgjedhjeve, se a do të jetë 24 prilli apo do të ndodhë shtyrja e zgjedhjeve. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...