Published On: 6 Mars, 2016

Hamiti: Le të japin fakte ata që spekulojnë rreth vdekjes së Presidentit Rugova

Ish kshilltari i presidentit Rugova në atë kohë Muhamet Hamiti në një prononcim për emisionin në Klan Kosova, Ekspress zone “Cila është e vërteta rreth vdekjes së Rugovës” thotë se Rugova ka vdekur nga kanceri.
Muhamet Hamiti: Rugova është sëmur në verën e vitit 2005 dhe në fillim mendohej se në atë kohë ishte vetëm një ftohje e lehtë, që më pas filloj të rëndohej deri sa vdiq me 21 janar të 2006. Të gjithë ata që po flasin për atë se Presidneti Rugova është helmuar le të japin fakte dhe dëshmi për atë dhe most ë spekulojnë nëse nuk i kanë ato.
Ka pasur më shumë raste të tentave ndaj presidentit Rugova, njëra ka qenë me granat në rezidencën e tij në Velani, pastaj ajo në rrugë tek “Sllovenia Sporti” ku do të takohej me Havjer Sollanën./ Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...