Published On: 18 Shkurt, 2016

Hall i ri për pronarët e makinave! Ja çfarë i bëjnë makinës “policët” e hajdutët

Ndërkohë që Policia e Shtetit vijon të publikojë video të testimit të kamerave të trupit, ku tregohet se si ndëshkohen shoferët me ‘edukatë’, pronarët e automjeteve kanë probleme të tjera.

Disa druhen se mund të ndëshkohen thjesht pasi kanë pirë vetëm një birrë, të tjerë thonë se ka raste kur edhe ushqime me përmbajtje alkooli mund të bëjnë gjëmën.

Por jo vetëm kaq, pronarët e makinave në kryeqytet duket se kanë një hall të ri.

Prej ditësh në rrjet qarkullojnë foto të makinave pa goma.

Hajdutët u marrin vetëm gomat dhe largohen.

Rasti më i fundit është ky Benz në Unazën e Re.

Nga ana tjetër, ndërkohë që policia ka nisur të flasë anglisht, ‘policët’ e tjerë nuk ndalen.

Një bandë të veshur si policë grabitën një ditë më parë në Tiranë një taksist, duke i marrë 10 mijë euro.

Taksistit Astrit D. sapo i kishin kthyer një borxh, kur ia grabitën “policët”.

Deri më tani nuk ka gjurmë nga hajdutët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...