Published On: 14 Qershor, 2016

Haliti: Votat i ka koaliconi!

Ka dështuar sot seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, në të cilën duhej të bëhej votimi për vazhdimin e mandatit të EULEX-it.

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti, bëri të ditur se nuk e di arsyen e anulimit të seances së jashtëzakonshme. Ai e vuri në pah se nuk ka rëndësi tani për të se nëse do mbahet seanca nesër apo të enjten, pasi që sipas tij kanë kaluar problemet në të cilat kanë hasur.

 “Arsyeja se pse nuk u mbajtë seanca nuk e di, mirëpo padi që procedurat janë kryer, janë tejkaluar problemet dhe po pres brenda dy ditëve të marrë përgjigje. Mund të ketë seancë. Unë për vete nuk kam ndonjë informacion në lidhje me këtë, dhe për mua nuk është problem nëse mbahet nesër, pasnesër, por e rëndësishme ëshë që janê tejkaluar problemet”.
Gazeta Blic edhe më herët ka raportuar se koalicioni nuk i ka votat, dhe se gjithçka është në duart e Listës Serbe. Për këtë arsye, sot pati një takim të papritur të Hashim Thaçit, Isa Mustafës, Kadri Veselit, Greg Delaëie dhe përfaqësuesve të Listës Serbe.

Por Haliti bëri të ditur për Gazetën Blic se nuk e ka ide se ku janë votat por mendojë që ato i ka koalicioni. /Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...