Published On: 18 Mars, 2016

Halimi, Bojken Abazi ka kërkuar djegien e të gjitha institucioneve të shtetit

  • Të rrezikshëm dhe kriminal, kështu e përshkruan ish-aktivistja e Lëvizjes Vetëvendosje, Ajnishahe Halimi, Boiken Abazin – zyrtarin e VV’së nga Shqipëria që të enjten u deportua në vendlindje
  • Ajnishahe Halimi, e cila ka kohë që për shkak të pakënaqësive është larguar nga Partia e Visar Ymerit, ka folur për Gazetën Express për shtetasin shqiptar Boiken Abazi, që është sekretar për marrëdhënie me jashtë në LVV. 

“Ky ka qenë personi kyç i cili ka urdhëruar që të shuhen të gjitha strukturat e partisë dhe të kalohet në veprimtaritë kriminale sikur është djegia e të gjitha institucioneve të shtetit”, ka thënë Halimi duke komentuar depërtimin e Abazit.

Tutje, Ish-kandidatja e VV’së për Kryetare të Skenderajt, haptazi tregon se në të njëjtën vijë me Bojken Abazin janë edhe dy shtetasit e tjerë shqiptarë, zyrtarë të kësaj lëvizje, Dejona Mihali dhe Arber Zajmi, të cilët sipas Halimit, marrin rroga të majme nga Partia për t’i ideuar veprimet e tyre të rrezikshme.

“Por nuk është i vetmi aty si veprimtar i dyshuar. Hiç me pak te rrezikshëm janë edhe Dejona Mihali dhe Arber Zajmi! Roli i tyre po ashtu është kyç në këtë parti. Marrin diku rreth 1200 euro rrogë dhe hartojnë programe për krijimin e shtetit të tretë”, tha për Gazetën Express, Ajnishahe Halimi, që bashkë me disa të pakënaqur tjerë me VV’në kanë krijuar “Fraksion +”.

Boiken Abazi u deportua të enjten, një ditë pasi u arrestua nga Policia e Kosovës. Në urdhëresën për deportimin e tij, Abazit i ndalohet hyrja në Kosovë gjatë dy viteve të ardhshme. /GazetaExpress/.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...