Published On: 12 Tetor, 2016

Halil Matoshi: Zemaj deshi të shes patriotizëm!

Analisti politik, Halil Matoshi ka theksuar se Rezoluta e sotme e Kuvendit të Kosovës për rastin e policit Nehat Thaçi, nuk ka kurrfarë konsekuence as politike e as juridike.

Ai ka theksuar se deputetët si Armend Zemaj sot kanë dashur qa të tregojnë protagonizëm dhe patriotizëm, raporton Gazeta Blic.

Ai në emisionin “Click” në RTV 21 ka theksuar se dialogu në Bruksel është interes vital për vendin. “Po besoj se nuk do të ketë luftë, për t’i mashtruar popujt e shkretë edhe në Kosovë edhe në Serbi. Në Kuvend ka filluar fushata elektorale”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Matoshi, ka thënë se ne mund të ankohemi vetëm në Bruksel dhe askund tjetër, prandaj nuk bën të ndërpritet dialogu. / Gazeta Blic/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...