Published On: 29 Mars, 2016

Halil Matoshi: VV është pasqyrë e PDK-së

Analisti politik, Halil Matoshi ka vazhduar me thumbime ndaj Lëvizjes Vetëvendosje. Ai në emisionin Click në RTV 21 Lëvizjen Vetëvendosje e ka quajtur performancë të PDK-së, raporton Gazeta Blic. Sipas tij, PDK e ka votuar edhe Shpend Ahmetin në Prishtinë, çka ka bërë që Kryeqytetin ta fitoj VV.
Ai ka shtuar se Hashim Thaçi është pragmatik dhe ka gjasa që t’i bëjë ofertë partisë së drejtuar nga ana e Visar Ymerit.
“Kurt të stabilizohet PDK, më shumë ka gjasa t’i bëjë ofertë VV-së se sa LDK-së”, tha ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...