Published On: 19 Nëntor, 2016

Halil Matoshi thotë se Qeveria lejoi hetimin e pavarur për rastin e Astrit Deharit

Analisti politik, Halil Matoshi ka theksuar se shteti i Kosovës i ka bërë thirrje një shteti të fuqishëm që të hetoj në mënyrë të pavarur vdekjen e Astrit Deharit, raporton Gazeta Blic.

Ky është shënimi i plotë:

 Shteti lejon hetim te pavarun nderkombetar ne rastin Dehari

Shteti kosovar (Qeveria) ka kerku nga nji shtet i fuqishem i BE-se me kry hetim te pavrun nga institucionet dhe politika te rastit te vdekejs tragjike te Astrit Deharit!
Dhe ka ba mire!
Nji hap i duhun dhe qe munet me hjek gverrin e familjes dhe tane nji shoqnie me bsim te luhatin ne institucionet e shtetit.
Ky hap asht i domsodoshem dhe munet me e la shettit pervballe qytetareve?
Po qysh lahen masanej ata qe i dhane zor e abuzuen politikisht me kete tragjedi familjare?
Shteti e ka per obligim me e sqaru tane rastin sepse vdekja tragjike e Astritit e ka historine e vet – pra duhet me kerku qe te perfshihen rreth ketij rasti ne nji hetim te pavarun poashtu nderkombetaret!
Tek pastaj munemi me u cliru si shoqni nga ky ankth!

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...