Published On: 31 Korrik, 2016

Halil Matoshi: Shoqëria, institucionet, OJQ-të, mediet…, fabrikuan një armik të paidentifikuar!

Analisti politik, Halil Matoshi ka reaguar në lidhje me incidentin që kishte ndodhur të premten, në kohën kur po mbahej “Beer Fest”.

Ai në një shënim në Facebook pas raportimit se policia ka gjetur vetëm 6 gëzhoja të një arme me gas, ka thënë se shoqëria, institucionet, OJQ-të dhe mediet fabrikuan një armik të pa identifikuar, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë:

Cka deshmuen te shtenat nga nji pistolete me gas ne beerfest?

Sipas burimeve te sigurta, del se gezhojat e armes se shkrepun n’beerfest deshmojne se ka qene pistolet me gas!

Kjo dmth. se nuk ka pasur dicka serioze ne BeerFest ne Prishtine, madje as adoleshent te plagosun me arme zjarri (dhe ketu policia ka ba nji gabim te rande qe nuk e ka vertetu rastin me kohe) pos ngucjeve te rendomta mes adoleshenteve.

Trembja per vdekje e te pranishmeve deri ne permasat e nji stampedoje te mundshme deshmon se kjo shqoni dhe kto institucione (edhe OJQ dhe media) e kane fabriku nji anmik te paidentifikuem, qe “e kercenon” kete vend, tuj i terrorizu qytetaret me tregime sikur jemi ne lufte, edhe pse ne paqe!?

Edhe pse ne Kosove nuk ka ndodh asnji incident relevant qe mund t’i pershkruhet terrorizmit global, ose islamit politik, politikat e kqija & mediat e kqija dhe nji pjese e shoqnise civile, ua ka futun ne kafka “anmikun”, qytetareve.

Stop terrorit verbal dhe operimeve me kercenimin ndaj qyteatreve ngase kemi te bajme tyhjesht me dinamika te jashtme;

Ndal frikes dhe frikesimit te njerezve!

Ndal ndalesave dhe terheqjes para nji anmiku te paidentifikuem!/

P.S.

Komuna e Prishtines ka ba gabim fatal qe e ka anaulu beerfest-in pa asnji analize serioze se cfar vertet ka ndodhe ne sheshin “Zahir pajaziti.”

Njerez, sikur neëyorkeret, parisienet, madrilenet, berlinasit ectr. te abstenonin nga perditshemnia e te mbylleshin ne bunkere, kjo do te ishte fitorja perfundimtare e terrorizmit global. Kurse dikush en Prishtine alarmon dhe therret ne mbyllje per pese-gjashte gezhohja gasi!???

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...