Published On: 16 Tetor, 2016

Halil Matoshi: Shikojeni se sa i padijshëm është Thaçi!

Publicisti Halil Matoshi ka reaguar ndaj një shkrimi të ish- drejtorit të Komunës së Prishtinës, Jusuf Thaçi, i cili kishte thënë ndër të tjera që kryeministri shqiptar, Edi Rama e ka edhe obligim që të flas në emër të tij dhe të shqiptarëve të Kosovës.

Matoshi në një shënim në Facebook ka theksuar se kosovarët më nuk janë pakicë konbëtare, raporton Gazeta Blic.

Ky është shënimi i plotë i Matoshit:

Qyrne sa i padijshem asht Jusuf Thaci?

Ai po thote: “Gjithë çfarë na mbetet ne shqiptarëve që jetojmë jashtë shtetit të cunguar shqiptar, është porosia e qartë për kryeministrin e Shqipërisë që mos t’i shkojë në mendje që të merr për bazë ata pak zëra të hiçave që thonë “jo në emrin tim z. Rama”! Patjetër edhe në emrin tim z. Rama! Patjetër edhe në emër të çdo shqiptari në Ballkan! Dhe për këtë nuk do t’ju duartrokasim, sepse e keni detyrim historik, moral, kombëtar e kushtetues”
Jusuf, Kosovaret nuk jane ma pakica kombetare shqiptare nen Serbi, per me u kujdes EDi rama per ta.
Jusuf, Preambula e Kushtetutes se Shqipnise per kushtet e pavaresimit et Kosoves e ka humb prerrogativen e saj dhe asht banale, pra munet me iu referu pakicave shqipatre gjetke por jjo ne Kosove, vetem nese ti & Co ndjeheni pakice etnike ne Kosove. Tirana zyratre qe nga Zogu, Enveri deri et Nano, Berisha e Rama vetem sa u ka kriju telashe shtese pakicave te veta etnike dhe kurr s’ju ka gjete prane me ua ba naj hajr.
Jusuf, ku asht Materniteti i rames qe ua pati premtu qe sa vjet preshevareve?
Jusuf, nese ndihesh pakice urdhno nenshtroju Rames ose kujt te duesh…
Kosovaret sot jane komb sovran ne token e tyne!
Ciao Amigo!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...