Published On: 7 Prill, 2016

Halil Matoshi nuk e njeh presidentin e vendit

Njohësi i çështjeve politike Halil Matoshi, ka thënë se do të donte që t’i jepej një shans Hashim Thaçit për president, mirëpo ai tanimë e ka dëshmuar se nuk mund të jetë kryetar i shtetit, raporton GazetaBlic.

“Kisha pas qejf me i dhanë shans Thaçit, mirëpo duke e njohur gjatë, ky njeri mbetet i pandryshueshëm. Njeri pragmatik, i paemancipuar. Ky vazhdon të jetë shef i PDK-së, dhe kurrë nuk ka me qenë shef i shtetit”, ka thënë ai në Click të rtv21, përcjellë GazetaBlic.

Sipas tij, ai gjatë ditës së sotme dha premtime për ato që nuk ka mundur t’i realizojë përgjatë viteve.
“Sot ai premtoi se do t’i realizojë ato, që qe dy mandate ka dështuar”, është shprehur Matoshi.
Ndërsa, “festën” e nesërme për inaugurimin e presidentit, ai e ka quajtur “karneval”, me ç’rast ka thënë se i dhimbsen paratë që do të shpenzohen.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Presidenti thotë:

  E une ty i nderuari Halil te njoh …..”mire te njoh…..edhe e di qe je ….mos me e zgat fort muhabetin……je lop e madheeeee….gjoooooooooooooo.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Ju përshëndesim Halil dhe ju lumtë !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...