Published On: 27 Maj, 2016

Halil Matoshi: Mërgim Mavraj ni djalë pa shkollë

Kanë vazdhuar edhe gjatë ditës së sotme reagimet për gjestin e futbollistit Mërgim Mavraj, I cili ka refuzar që të vesh fanelën me reklamën e Birra Peja. Matoshi në një shënim në Facebook Mavrajn e ka quajtur njeri pa shkollë.

Shënimi i plotë i Matoshit:

 Mavraj ka te drejte me e refuzu fanelen me Birra Peja kurse kombetarja shqipatre ka te drejte me e suspendu!
Mergim Mavraj ni djale pa shkolle – asht futbollist profesionist.
Ai munet me zgjedh lirisht nese do me luejt futboll ose jo, nese do me luejt per komebtaren shqiptare ose jo. Ai ka te drejte me e refuzu fanelen me reklamen e birres – porse kombtarja ka te drejte me e perjashtu nga skudara, kurse klubi i tij (ne kso rastesh) ka te drejte me ia shkepute kontraten. Kaq. Mos e bani debat te nivelit aq te nalte (te permasave etnike dhe epike) ni injorant qe nget mas topi!!!
P.S.
Madje Mavraj doli te jete edhe hipokrit. Sepse njerzia ia zbuluan faktin e dhimbshem per te qe ka luejt me fanelen qe reklamon ni birre gjermane “REWE”…
Po shume shqype i qkyejne buthet tuj nga mas pareve!!!
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...