Published On: 26 Shkurt, 2016

Halil Matoshi: Me u ba bashk PDK, LDK, Lista Srpska nuk munden kurr me mbajt një fjalim frymëzues si Albin Kurti!

Publicisti Halil Matoshi e ka vlerësuar lartë fjalimin e ish- liderit të VV-së, Albin Kurti në Kuvendin e Kosovës. Matshi në një shënim në Facebook, fjalimin e Kurtit e ka quajtur frymëzues.

Shënimi i plotë i tij:

Fjalim frymezues i Albin Kurtit!

Une nuk jam pajtue gjithhere me konceptet e tija per politiken dhe e kam kritikue shpesh por une najshtu mund te them se fjalimi i tij i sotshem asht frymezues!
Me u ba bashk PDK, LDK, Lista Srpska dhe krejt profesoret ngat tyne qe e kane prostituue dijen, nuk munen kurre me ba nji fjalim te tille te denje per nji deputet dhe me kerkesa politike te qarta…

Albin Kurti: “Ne jemi të vendosur që të protestojmë, ne do t’ju ndalim dhe natyrisht ne do të kemi sukses, sepse Kosova është atdheu ynë i vetem.”

P.S.

Albin Kurti sot asht me Republiken, me rendin simboilik te saj dhe me Ameriken!

12325424_10154011420804589_1531763994_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...