Published On: 1 Mars, 2016

Halil Matoshi: Ja si Thaçi i bleu votat për president!

Analisti politik dhe publicisti, Halil Matoshi ka theksuar se Hashim Thaçui ka blerë votat për t’u bërë president. Ai në një shënim në Facebook, e ka përmendur deputeten Margarita Kadriu, të cilës i është dhënë licenca për terminal doganor. Sipas Matoshit, ky është një favor për votën e HTH.

Shënimi i plotë:

Qe nji shembull qysh i bleu HTH votat ne Kuvend?

Margarita Kadriut i asht dhane licenca per nji terminal, te cilin ajo e ka fitu ne tenderim. Favor per voten e saj per HTH!
Kjo asht gruaja qe fillimisht ishte e afert me njerezit e SHIK-ut dhe HTH e me 2015 doli nga PDK-ja dhe e quente veten te pavarun dhe thoshte per PSK-në: “Duen te me heqin qafe…njerezit e politikes te lidhun me krimin e organizuem” – duke aludu ne njerezit e HTH…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...