Published On: 12 Shkurt, 2016

Halil Matoshi: Ja dy gabime fatale të Shpend Ahmetit dhe një rrenë e Hashim Thaçit!

Analisti i njohur politik Halil Matoshi, ka ardhur me një shkrim tjetër kësaj radhe. Ai ka treguar se cilat janë dy gabimet  “fatale” të kryetarit të Prishtinës-Shpend Ahmeti, si dhe ka treguar një “rrenë” të Hashim Thaçit, raporton Gazeta Blic.

Gabimet e Ahmetit kanë të bëjnë me ndërrimin e emrave të rrugëve në kryeqytet, si dhe me vendosjen e parullave të VV-së në sheshin e qytetit të Prishtinës.

Ndërsa, ajo e Hashim Thaçit, ka të bëjë me premtimin e tij lidhur me FSK-në, i cili pati thënë se shumë shpejt, FSK-në do ta shohim si “Forcat e Armatosura të Kosovës”, shkruan GazetaBlic.

Më poshtë, e gjeni të plotë shkrimin e Matoshit:

Edhe dy gabime fatale te Shpen’it dhe nji rrene e pushtetit!

E para: Nderrimi i emertimeve te rrugeve Kosta Novakovic dhe Radovan Zogovic – dy figura madheshtore serbe dhe malazeze qe i kane marr ne mbrojtje shqipatret dhe jane ba ispate per masakrat e ushtrise serbe mbi civilet shqiptare p’ej Kosove e der’ Lume e Krume. Zogovici i ka knu shqipatrit te vuejtun ma mire se secili shqiptar; Lypne e lexone “Kanget e Ali Binakut” o te mjere, Shpen, komision e lagje e lloqavt e Prishtines!??? Shpeni e komisioni bashk – tru-trumcak!
S’munem me e justifiku kete akt antishtet ndryshe!

E dyta: Shpen’i si kryetar komune qe vjen nnga VV-ja nuk guxon me i trazue qyteatret me parulla te vnueme zyrtarisht e me pare te taksave (nes secilen variante jane pare te qytetarve edhe nese jane te partise) sepse nuk asht e tan Prishtina me opoziten, pos votuesve te tij…
Shumica qytetare per 17 shkurt nuk e kam as ma t’voglin dyshim se e duen flamurin kombetar te Kosoves se pavarme!

Dhe ni gabim po aq fatal i Hashim Thacit: Ai me 17.02.2015 (pra nii vjet ma perpara) ka deklaru botnisht: “Kjo është parada e fundit ku ne e shohim parakalimin e FSK-së me këtë emër”, u shpreh Thaçi duke shtuar se na ndan një kohë shumë e shkurtër nga themelimi i Forcave të Armatosura të Kosovës.”
E tash, per me pengu protesten opozitare don me i qite te njajtat reparte as mish as peshk ne sheher: Ne parakalim!
Si ne Korene e Veriut!
Parakalimet e ushtrive nder festa i perkasin te majtes revolucionare.
Ata qe kane fuqi reale e ruejn nga syni i lig – pra nuk e perdorin per propagande po per Siguri Kombetare!
Arusha nuk tutet me tupan Zotni Thaci!??? /GazetaBlic.com/

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Cado thotë:

    Halil? Cka do me ba ti: a do me shku me festu, a me protestu, se ti, hic ktu nuk paske kallxu!???

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...