Published On: 26 Shkurt, 2016

Halil Matoshi: Hashim Thaçi, kryetar i dhunshëm!

Analisti politik, Halil Matoshi nuk ka lënë pa komentuar zgjedhjen e Hashim Thaçit president. Ai e ka quajtur një kryetar i dhunshëm.

Shënimi i plotë i tij:

Kryetar i dhunshem!
1. Pishmanlleku i shume deputeteve te Kuvendit ne raudnin e dyte te zgjedhjes se Kryetarrit te shtetit deshmon:
a) terrorin pskologjik qe po ushtrohet mbi ta;
b) se cfar deputetesh jokredibil, te paqendrueshem e injorante ka votu populli i Kosoves!
Kjo flet dicka per karakterin e tyre te lig!
2. Zgjedhja e HTH per Kryetar shteti nen shterrethim dhe pa opoziten ne Kuvend e thellon krizen ne vend dhe ate kurre nuk do ta beje shef shteti te mirefillte, por do te mbetet vetem ‘shef’ i pjeses ma fanatike te PDK-se dhe i grupit qe lufton per pushtet personal ne LDK, parti kjo qe sot e mori nji grusht te rande!
3. Rikthimi i opozites ne dhune e damton rande rezistencen civile qe sapo nisi ne Kosove, prandej opozita duhet ta rimendoje veten dhe hapat e ardhshem,
Opozita duhet me e dite se kete Qeveri e mban ne kambe vetem dhuna;
Rezistenca e padhunshme duhet me vazhdue!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...