Published On: 23 Prill, 2016

Halil Matoshi: Hajredin Kuqi e ka vendos Kodin Omerta të maifias

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Bedri Curri, 37 vjeç nga Korrotica e Epërme e Drenasit, u gjet i vrarë të enjten rreth orës 8:15, me një plumb në kokë në një mal në fshatin e tij, në afërsi të shkollës.

Këtë akt, disa nga qytetarët e Drenasit e lidhin edhe me Gjykatën Speciale, e cila pritet të formohet se shpejti.

Ndërsa analisti Halil Matoshi, ka kërkuar nga Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, që të deklarohet dhe të jap shpjegimin e tij për vrasjen misterioze të Currit.

Matoshi në Facebook ka shkruar se “Kosova pret të deklarohet Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi”, i cili, sipas Matoshit, “e ka etabluar në Kosovë ‘Kodin e heshtjes’ apo Omerta-n e maifias”, njofton Klan Kosova.

Sqarim: Omerta është një metodë e përdoruar nga mafia. Është një kod i pashkruar i heshtjes për aktivitete kriminale dhe refuzim që t’u jepen autoriteteve të shtetit dëshmi për rastet kriminale.

Lexo edhe: 

http://www.shqiptari.eu/kur-xhavit-haliti-akuzonte-fark-un-per-grushtet-dhe-bardhyl-mahmuti-premtonte-vrasjen-e-ministrit-ahmet-krasniqi-video/

http://www.shqiptari.eu/shefi-i-skuadriles-se-vrasjeve-po-vjen/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...