Published On: 23 Maj, 2016

Halil Matoshi e zbulon se Jahjaga ishte idiote, Presidentja ishte analfabete funksionale

Analisti politik, Halil Matoshi ka reaguar ndaj një deklarate të presidentes së vendit, Atifete Jahjaga.

Jahjaga  tha sot se gjatë kohës sa ishte kriza politike në vend, ajo kishte koordinuar arrestimin e 60 të dyshuarve për pjesëmarrje në luftën në Siri. Matoshi në një shënim në facebook e ka quajtur fjali idiote, ato që i ka thënë Jahjaga.

Shënimi i plotë i Matoshit:

Ni fjali idiote

“Në verën e vitin 2014 nën koordinimin tim, në kohën kur Kosova po kalonte nëpër krizë të thellë politike, organet e rendit dhe të drejtësisë kanë ndërmarrë operacionin më të madh për arrestimin e rreth 60 qytetarëve në nivel Kosove për pjesëmarrje në lufta të huaja dhe bashkangjitje organizatave terroriste”, ka shkruar Jahjaga.

Pos ne vendet diktatoriale askund ne demokraci ku pushtetet jane te ndame ni President/e shteti nuk koordinon arrestimet e qytetareve.
Kjo nuk asht pune presidentesh por policesh, hetuesish e prokuroresh oj Ti!
Qyre cfar analfabetsh funksional ngriten ne majat e pushtetit ne Kosoven tone te shtrenjte!???
Kjo Zoje, me gojen e vet po e deshmon sa vend i padrejte qe asht Kosova, me sistem te kapur e te dirigjuem drejtesie…

O Zot i madh cfare mjerimi shoqnor e degjenerimi mental – cfar zvarritjesh per me i dhane vetit fuqi e fame me qyke t’zorit!?

P.S.

Linguistet cinik kishin me thane: Fjali budallice!

 

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Njeriu i KEQ.Therret e çirret ne kupen e qiellit e doren e fut ne gropen e hales per te gjetur
  gjysmen e lekut qe dikujte i ka ra atje,me dashje a pa dasje.Zihet e perzihet ne gropen e zez
  e me ne fund thereto:-EUREKA-shikoni si po shkaterrohet ekonomia e “Kosoves tone shume
  te dashtun.” Dhe gjysma e lekut vezullon ne driten e diellit mbasi kerkuesi e ka lepire me gjuh
  Njeriu i keq jo vetem doren por edhe kryet i futen ne hale,ashtu si bane pardje me zonjen
  Gervalla; Po ti more analfabet Matoshi mesohu te shkruash ne me nyre korrekte gjuhen
  e shqiptareve.Ne shqip njeshit i thone NJE dhe jo;NI,o analfabet.O kosovar,çka don me thane:
  “me qyke t’zorit” Apo valle ti je nje i riskllavizuar i Ordoganit. 23/05/2016

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(3)
 2. ramiz thotë:

  FJALA ANALFABETE FONKSIONALE SDO ME THANE GJE !VETEM NJI PSEUDO INTELEKTUAL MUND TA PERDORE TEK IDIOTAT E ANALFABETAT !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...