Published On: 17 Korrik, 2016

Hakmarrja mizore në Turqi: Polici i thotë ushtarit se do t’ia dhunojë vajzën 10-muajshe! (Video)

Pas dështimit të puçit ushtarak të së premtes në Turqi, mediat u vërshuan me skenat morbide të hakmarrjes së qytetarëve, ndaj ushtarëve të pafajshëm.

Ushtarët gjithmonë është vetëm instrument dhe hallka e fundit në zinxhirin komandues. Dhe, kryen vetëm urdhrat. Në këtë rast, sipas disa deklaratave, atyre u është thënë se po sulmohen nga PKK (Partia e Punëtorëve të Kurdistanit). Prandaj, janë të pafajshëm sepse kanë menduar që po i dalin zot atdheut, transmeton Telegrafi.

Por, ndonëse këtë e dinë pushtetarët në Turqi, nuk hezitojnë të torturojnë ata. Dhe, kjo dëshmohet me këtë dialog.
 “Policia: A ke fëmij?

Ushtari: Po. Një vajzë 10-muajshe!

Polici: Do të ta dhunoj”.

Për më shumë, shikojeni videon, ku shihen ushtarët e burgosur dhe të torturuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...