Published On: 13 Nëntor, 2016

Haki Taha, patrioti shqiptar që u cilësua si spiun i Titos (Video)

Sonte në emisionin Zona Express është transmetuar një dokumentar ekskluziv për patriotin shqiptar Haki Tahën që vrau komunistin më të rëndësishëm në Kosovë, Milladin Popoviqin në vitin 1945.

Në dokumentar hedhet dritë mbi jetën e Hakiut, familjes dhe shokëve të tij.

Klikoni në videon e mëposhtme për të mësuar më shumë.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...