Published On: 11 Prill, 2016

Haki Rugova: Nuk ka zgjerim të koalicionit

Zvarritja e plotësimit të vendeve vakante në Qeverinë Mustafa dhe riformatizimin e Qeverisë së përmendur nga kryeministri i saj nuk është e ndërlidhur në zgjerim të koalicionit. Kështu thonë zyrtarë të lartë të partive në pushtet. Në LDK thonë se plotësimi i këtyre vendeve ka mbetur peng i konventës së PDK-së.
Ndërsa në PDK premtojnë se një gjë e tillë do të bëhet para konventës së 7 majit.

Nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova, thotë se koalicioni aktual PDK- LDK do të vazhdoj pa pësuar asnjë ndryshim dhe se zgjerimi i këtij koalicioni ose futja në Qeveri e AAK-së nuk është diskutuar asnjëherë në organet e partisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...