Published On: 14 Maj, 2016

Hajredini: UDB-a po i udhëheqë partitë politike shqiptare në Maqedoni

Ish ministri i financave, Xhevdet Hajredini në një intervistë për Fokus deklaroi ndërmjet tjerash se me partitë politike shqiptare po udhëheq UDB-a.

“Dua të them se kësaj gjendje i ndihmoi edhe BDI-ja. Për PDSH-në të mos flasim, për to aktivistët e VMRO-së shkruan se periudha më e lumtur për popullin maqedonas është kur PDSH-ja ishte në pushtet 2006-2008.

Me partitë shqiptare drejtonte shefi i UDBA, Sasho Mijalkov. Jo rastësisht ai i udhëhiqte bisedimet për koalicion. I bëri peng me incizimin e fshehtë dhe informacione për sjelljen e tyre jo morale dhe kriminale”, deklaroiHajredini.

2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...