Published On: 21 Qershor, 2016

Hajredin Kuqi nuk e dinë kufirin e paras, mban 4 puna me rreth 36 mijë euro në vit

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka hiq më pak se katër vende pune, në Kosovë ku papunësia është mbi 50 për qind.

Kuçi nga këto puna që i bën paguhet brenda vitit 35 mijë e 596 euro, raporton Indeksonline.

 Kuçi merr 16 mijë e 421 euro në vit për punën si ministër. 4 mijë e 781 euro honorar në Universitetin e Prishtinës. Dhe 3 mijë e 621 euro honorar në Universitetin Haxhi Zeka në Pejë.

Këto të hyra janë deklaruar nga Kuçi në formularët e Agjencisë Kundër Korrupsionit, raporton Indeksonline.

Ndërsa në punën e katërtë që e bënë Kuçi si ligjërues në AAB paguhet 10 mijë e 773 euro.

Një përllogaritje të thjesht i bie që Kuçi ka shumë pak kohë të merret me punë të shtetit, pasi ka edhe 3 punë të tjera përveç asaj të ministrit.auto_ministri_i_drejtesise_hajredin_kuci1466532781

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Alban thotë:

    a ky ordineri hajredin kuqi esht kriminel hajn e meret me krim torganizun lyp metja shkerdhye 700nona mutit legen njer asht

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...