Published On: 3 Mars, 2016

Hajredin Kuçi, zëvendëskryeministër, Enver Hoxhaj Ministër i Punëve të Jashtme

Ministri aktual i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, mësohet se do të marrë postin e zëvendëskryeministrit, derisa Enver Hoxhaj tashmë thuajse është e sigurt se do të emërohet ministër i Punëve të Jashtme

Partnerët e koalicionit qeverisës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që shumë shpejt të ulen dhe të merren vesh për plotësimin e posteve të lëna zbrazët nga Hashim Thaçi, i cili javën që shkoi u zgjodh në postin e presidentit të shtetit.

Gazeta “Zëri” mëson se ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, do të emërohet zëvendëskryeministër, post që deri tani e mbante Hashim Thaçi.

“Hajredin Kuçi pritet të marrë edhe postin e zëvendëskryeministrit, në vend të Hashim Thaçit”, ka thënë një burim brenda koalicionit qeverisës për gazetën “Zëri”.

E këtë nuk e ka mohuar e as pohuar as vetë ministri Hajredin Kuçi, i cili ka thënë për “Zërin” se ende nuk është diskutuar për këtë çështje.

“Ende nuk kemi biseduar për këtë”, ka qenë përgjigja e shkurtër e Kuçit, i cili edhe pas insistimit nëse do ta pranojë këtë post apo jo, ai përsëri nuk e ka mohuar, por ka insistuar se ende nuk kanë diskutuar rreth kësaj çështjeje.

Sipas burimeve të gazetës “Zëri” një gjë e tillë pritet të bëhet gjatë javës së ardhshme.

Madje, po sipas këtyre burimeve, përveç ministrit të Punëve të Jashtme, i cili pritet të jetë Enver Hoxhaj dhe postin e zëvendëskryeministrit që mësohet se do ta marrë Hajredin Kuçi, kabineti qeveritar i drejtuar nga Isa Mustafa pritet të pësojë ndryshime edhe në dikasteret tjera, ndonëse nuk është e sigurt një gjë e tillë./zeri.info/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...