Published On: 13 Maj, 2016

Hajredin Kuçi ia zë vendin Ramiz Kelmendit

Kryesia e Partisë Demokratike e Kosovës tashmë ka vendosur që t’i propozojë koalicionit për zëvendësimin dhe mbushjen e boshllëkut në kabinetin qeveritar, emrin e Hajredin Kuçit për Zëvendëskryeministër. Kjo pozitë i ishte premtuar ish deputetit të PDK-së, Ramiz Kelmendit.

E në vend të Kuçit në postin e ministrit të Drejtësisë do të vijë Gani Koci.

 Ndërsa, Enver Hoxhaj, që edhe më herët e ka mbajtur postin e ministrit të Punëve të Jashtme, do të rikthehet në atë vend.

Këto rokada, siç transmeton Koha.net. kanë ndodhur pasi ish-ministri i Punëve të Jashtme e zëvendëskryeministri i vendit, Hashim Thaçi ka kaluar në postin e Presidentit të Kosovës, duke lënë vendin e zbrazët sikur në qeveri ashtu edhe në partinë e tij, ku në të fundit është zëvendësuar nga Kadri Veseli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...