Published On: 4 Qershor, 2016

Hajredin Kuçi i “frikësohet” Ramush Haradinajt! (Video)

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi duket se nuk e ka guximin që t’i përgjigjet deklaratave të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili tha se është gabim i madh që edhe më tutje nënkryetari i PDK-së, të vazhdoj ta mbaj postin e të parit të drejtësisë.

Gazeta Blic ka provuar gjatë tërë ditës që të kontaktoj me Kuçin, qoftë përmes telefonit dhe SMS-ve, mirëpo ky i fundit nuk ka kthyer përgjigje.

 Ramush Haradinaj dje në një intervistë të dhënë për RTK-në ka konsideruar si dëm tepër të madh qëndrimin e mëtutjeshëm të Kuçit në ministrit të Drejtësisë.

“Është një gabim shumë i madh edhe i PDK-së edhe i Kuçit. Është dashur që dikush tjetër të vijë në krye të Ministrisë së Drejtësisë, qoftë Gani Koci ose kushdo tjetër. Nuk ka logjikë që Kuci edhe më tutje të jetë në këtë dikaster, derisa gjendja vazhdon të përkeqësohet”, tha Haradinaj, raporton Gazeta Blic.

Edhe më herët Ramush Haradinaj e kishte akuzuar rëndë Kuçin, sidomos për çështjen e Gjykatës Speciale. Ai i kishte thënë se ka bërë dallavere.

Shikojeni debatin e zhvilluar ndërmjet tyre vitin e kaluar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...