Published On: 7 Maj, 2016

Hajredin Kuçi ende i referohet Thaçit si Kryetar i tanishëm i PDK-së

Nënkryetari i PDK’së, Hajredin Kuçi ka falënderuar Hashim Thaçin për udhëheqjen e partisë prej themelimit. I është referuar disa herë si Kryetar i tanishëm i PDK’së.

Sipas Kuçit, secila parti do ta kishte për nder të kalonte në një proces të tillë, kur lideri bëhet prijës i Shtetit.

 Ky zyrtar i PDK’së ka thënë se identiteti i partisë ka rrënjët në luftën e fundit.

“ADN e PDK’së mbetet UÇK’ja, si një prej vlerave më të mëdha”, ka thënë Kuçi.

“Ne krenohemi me këtë dhe do të krenoheni gjithmonë”, ka shtuar ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...