Published On: 7 Mars, 2016

Hajnat dhe kriminelët e të gjitha ngjyrave po thyejnë kurrizin para varrezave të tyre!

 

Arbana Xharra

Kush do ta kishte besuar qe pas 18 vjeteve do te ngelnin shume pak persona te gjalle, per te cilet do te mundnim te shkruanim qofte edhe nje rresht te mire, pa u frikesuar se po gabonim rende.
Dhe keto mendime te vertiten neper koke tek i sheh figurat ‘me te ndritura’ politike, shoqerore dhe morale te vendit tone, kah shkojne ne peligrinazh tek varrezat e Jashareve.

Me shume se sa nderim per te renet, kjo duket nje perpjekje deshpruese e tyre per t’i lare mekatet e shumta.
Sigurisht se kete nuk do ta kishte besuar Adem Jashari dhe familja e tij.

Nuk do ta kishte besuar qe hajnat dhe kriminelet e te gjitha ngjyrave do te thyenin kurrizin para varrezave te tyre, ashtu sic e thyejne besimtaret para kishave dhe xhamive, per t’i pastruar shpirterat e mykur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...