Published On: 7 Gusht, 2016

Hajde birra Tirana se ka vdek Edi Rama…!

(Një ditë në plazhet e Adriatikut shqiptar)

artakrasniqi

Arta Krasniqi

Mëngjes herët. Koha me diell. Temperatura të larta. Rrugës për në plazh, qindra njerëz në të njëjtin drejtim. Shumica me fytyra të buzëqeshura por edhe nga ata me fytyra të vrejtura nga stresi për ta filluar punën e ditës.
Pas rehatimit në një vend perfekt të plazhit, e shtrirë në krevatin tim, me pamje mahnitëse kah ujrat dhe natyra e vendit tonë. Më në fund, pas gjithë atyre kilometrave për të arritur në një vend te qetë për të pushuar, ashtu e shtrirë, duke lexuar një libër erdhën disa fëmijë dhe kërkuan lëmosh. Pas largimin të tyre, erdhi nje shitës i pijesh..
-Hajde Pije freskuese: Coca kola, birra, fanta…
Pasi u largu shitësi, mbizotëroi një qetësi shumë e shkurt.
Erdhi tjetri : -Tahiri ma i mire dhe ma i liri.
Tjetri pas ti : – Xhevahiri ma i mirë dhe ma i liri se Tahiri – Hajde birra Tirana se ka vdek Edi Rama…
Tjetri : – Gazeta ditore, fjalëkryqe, revista…
Tjetri : – Petlla t’mira të buta të ëmbla, me dhe pa shiqer… fustana të hollë, të mirë, të lirë, me klimë
Tjetri : – Hajde bureka të nxehtë i ka përgatit gruja …
Tjetri : – Hajde dardha, rrush, manaferra..
Tjetri : – A doni syze të diellit ?!
Tjetri : – Gajde, shtalba të zier, të pjekur, hajdi sa si ka ble tjetri …
Tjetri me tupan … “Xhamadani vija-vija është Kosova është Shqipëria …🇦🇱🇽🇰
Kështu shkonte tërë dita sikur të ishe në treg. Qetësia e kërkuar të shndërrohet në makth!

Një grua në moshë erdh dhe më pyeti -Ama dorën ta shikoj?

Ja ktheva, jo, faleminderit.

-Motra jeme po ta shoh burrin dhe kam me të kallxu diçka për të? Ama dorën ta këqyri se punët keq i paske pasha zoti motra jeme…

-Jo Faleminderit. Unë burrë nuk kam ja ktheva…

–Ehhh e kam dit moj motra jeme Qata thash a don me të kallxu për një djalë që po të don ty?!!

Hajt, hajt ami 500 lekë dhe krejt po ta kallxoj pasha zotin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...