Published On: 19 Korrik, 2016

Hahn, Erdogan e kishte listen e arrestimeve të gatshme, para puçit

Komisioneri i BE-së për Fqinjësi të mirë dhe Zgjerim, Johannes Hahn, ka dalë me një deklaratë bombastike lidhur me zhvillimet e fundit në Turqi

Ai duke folur për tentim të grusht shtetit në Turqi a i ka thënë se ‘lista e arrestimeve ishte e gatshme”.

Hahn ka deklaruar me tej duke hedhur dyshime të forta se kjo listë ishte përgatitur dhe pritej çasti që të ekzekutohej, transmeton lajmi.net.

“Lista ishte e gatshme dhe kjo është një e dhënë se ajo ishte e përgatitur të përdorej në ndonjë fazë”, ka nënvizuar Joahnnes Hahn.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...