Published On: 11 Shkurt, 2016

Haga pranoi Dosjen e Çamërisë

 

Lajm i mirë për Kombin ! Prokuroria e Gjykatës Ndërkombëtare në Hagë, sot e pranoi Dosjen e Çamërisë, për rikthimin e Çamëve në Trojet e tyre! Është një ditë e mbarë, dhe një çast historik, tha kryetari i Shoqatës Demokratike “Çamëria” , qendra në Hollandë , Festim Lato .

foto e Dardania Sacra
 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Zyfer Caco thotë:

  Më e pakta është që Greqija të heqi dejure të ashtuquajturin ligj i luftës dhe të kërkojë falje publike për genocidin, masakrat, krimet kundër njerëzimit dhe asimilimin e kombësisë shqiptare në Çamëri e më tej.
  Më e madhja që e ka të lehtë ta bëjë Greqia është lejimin e kthimit në pronat e tyre të popullsisë së përzënë nga trojet e veta duke u dhënë edhe arvanitësve ato të drejta që kërkon e që ka minoriteti grek në Shqipëri.
  Më idealja që duhet ta bëjë Greqia është që të lëshojë trojet shqiptare të bashkohen me trungun amë dhe të vendoset miqësi e përketshme e pa ndasi midis dy kombeve tanë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Viola thotë:

  Pse mendoni negative, Haga si te dha te drejten si jo leket do I marre. Une ti ai ajo jemi Chameria dhe kemi te drejtat tona te rikthehemi ne pronat e prinderve tane. Nuk po na Ben nder as Haga as Greqia po e drejta jone.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)
 3. Andrea Cino thotë:

  do ti lënë pronat që përfituan çamshe në Shqipëri apo një dorë në bakllava një në revani…Haga pranon lloj lloj gjykimi se është institucion lekësh … jep lekët që më ka humbur dybeku me gjith tundës dhe ata e fusin në gjykim … pagun komshiu më shumë që ka vjedhur dybekun dhe dybeku ngelet jetim… përveç që zgjat një shekull ….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(7)
 4. Jurxhin thotë:

  Po nuk ka shans ta leshoj greku per camet …… Dhe kesaj i thon plasi ne kucove . U be katra ure…..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(8)
 5. Mifail Bytyqi thotë:

  Te gjithe ne perkrahje, te pareerve, zgjidhjes se qeshtjes se Qamerise!
  Nese nuk do arrijme qe ti kethejme trojet tona te grabitura nga fqinjet, edhe ne keto troje, ku jemi, kurren e kurres nuk do te jemi te qete!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(31) Nuk Pelqej(2)
 6. Zeqir thotë:

  Lajmi me i mire qe e lexova sot, shkendija ma shprese dhense per pupullin Came te persekutuardhe te larguar me dhune. Plaga e pa sheruar pas Kosoves.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(33) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...