Published On: 31 Gusht, 2016

Habiten britanikët: Shqipëria e varfër më pranë BE-së pas miratimit të reformës në drejtësi

Gazeta britanike “Express” e shoh me pozitivitet miratimin e reformës në drejtësi në Shqipëri, duke e cilësuar si një hap i rëndësishëm i integrimit të vendit tonë në BE.

Në këtë moment, Shqipëria është një vend kandidat për t’u bashkuar me BE-në, që do të thotë se bisedimet formale për anëtarësim mund të hapen vetëm nëse miratohen reformat sociale të kërkuara nga pjesa tjetër e Evropës, shkruan “Express”.

Media britanike e cilëson Shqipërinë si një nga vendet më të varfra në kontinent: “Vendi, i cili ka një popullsi më pak se tre milionë banorë, është një nga më të varfër në Evropë dhe e ka ‘në qiell’ shkallën e papunësisë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...