Published On: 16 Korrik, 2016

Gulen: Jam i pafajshëm, akuzat e Erdoganit të papërgjegjshme

Presidenti turk, Recep Taip Erdogan pas përpjekjeve për grusht-shtet ka thënë se pas gjithë kësaj qëndron kleriku turk, Fetullah Gulen, i cili ka mohuar akuzat.

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Gulan ka thënë se dënon çdo ndërhyrje ushtarake në politikën e Turqisë, ndërsa akuzat e Erdoganit i ka quajtur të papërgjegjshme.

 “Ne e dënojmë çdo ndërhyrje ushtarake në politikën e brendshme të Turqisë”, thuhet në reagimin e Gulen.
Gulen është themeluesi dhe drejtues i lëvizjes “Hismet”, lëvizje që Erdogan e ka përfshirë në listën e organizatave terroriste me anë të një vendimi të marrë disa javë më parë.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...