Published On: 7 Janar, 2016

Guarin largohet nga Interi

Fredy Guarin është duke i shijuar ditët e fundit si lojtar i Interit.

Mesfushori kolumbian pritet të largohet nga lideri i Serie A, pasi nuk është pjesë e formacionit bazë.

Me ardhjen e Roberto Mancinit në krye të skuadrës, Guarin ka humbur pozitën e titullarit.

29-vjeçari është në mes dy skuadrave të njohura, njëra nga Serie A dhe tjetra nga elita e futbollit turk.

Lazio po e kërkon lojtarin në Serie A, ndërsa gjiganti turk Fenerbahce vazhdon insistimin për transferimin e tij.

Inter e vlerëson lojtarin rreth shtatë milionë euro, dhe ajo skuadër që e dëshiron atë duhet të paguajë shumën e kërkuar nga Inter.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...